ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5726598
*
nr 572 6598
Spegel
rokokostil, höjd: 71
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2009
kl 18:46:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 22:43:22
1
300 kr
19/3 10:19:36
2
500 kr
20/3 12:33:00
3
450 kr
20/3 12:34:08
3
600 kr
23/3 13:51:10
4
Vinnande bud
23/3 15:31:31
5
1.900 kr
23/3 15:34:33
5
2.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 572 6598
Spegel
rokokostil, höjd: 71
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 22:43:22 | 1 | 300 kr |
19/3 10:19:36 | 2 | 500 kr |
20/3 12:33:00 | 3 | 450 kr |
20/3 12:34:08 | 3 | 600 kr |
23/3 13:51:10 | 4 | Vinnande bud |
23/3 15:31:31 | 5 | 1.900 kr |
23/3 15:34:33 | 5 | 2.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27